12 ianuarie 2025

Infarctul se vede la EKG?

Probabil ati auzit despre liderul OT PDL Buhusi, mort la zece minute dupa ce s-a intors de la spital, unde fusese investigat dupa ce s-a plans de dureri abdominale, varsaturi, si alte simptome.

Necropsia facuta azi a stabilit ca tanarul de 29 de ani a murit in urma unei insuficiente cardio-respiratorii provocate de un infarct miocardic acut.

Acum, intreb si eu ca un necunoscator: daca omul a murit de infarct, de ce nu s-a vazut nimic pe EKG?

Răzvan Bibire este licențiat în marketing și dispune de o experiență de peste 25 de ani în media. De-a lungul carierei sale, a acoperit subiecte sociale, politice și economice, atât în media locală, cât și în cea națională. În paralel, a creat și dezvoltat blogul „Contrasens”, care se bucură de o vechime de aproape 20 de ani.

Alte titluri